maandag 27 september 2021 21:47
Kijk | Ontdek | Luister | mee op nu.cw
Door: NU.cw
1 juli 2021

Churandy Martina is één van de dragers van de Nederlandse vlag op vrijdag 23 juli tijdens de openingsceremonie voor de Olympische Spelen in Tokio. Dat heeft NOC*NSF vanavond bekendgemaakt. Skateboardster Keet Oldenbeuving is de tweede sporter die de vlag draagt.

De bijna 37-jarige Martina begint aan zijn vijfde Spelen, de 16-jarige Oldenbeuving doet voor het eerst mee in een discipline die nieuw is op het mondiale sportevenement.

Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) staat voor het eerst toe dat ieder land bij de openingsceremonie de vlag door twee sporters mag laten dragen. Het IOC wil hiermee gendergelijkheid stimuleren. ,,Churandy en Keet schuif ik heel graag naar voren als de boegbeelden van onze ploeg”, zei Van den Hoogenband. ,,Zij zijn straks het gezicht van TeamNL dat de rest van de wereld toont waar wij voor staan. Een routinier en een rookie samen als inspiratie voor ons team en Nederland.”

“Ik ben echt super trots”, reageerde Martina met een grote glimlach. “Ik vind het echt een enorme eer op mijn vijfde en laatste Spelen ooit. Het zal een andere ceremonie worden dan anders en ik hoop dat er nog wat sporters achter me aanlopen. Maar ik weet zeker dat het leuk gaat worden. Ik ga de vlag hoog houden.”

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram